Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi

Şəki Regional Mədəniyyət İdarəsi

Region haqqında
Mədəniyyət

Şəki

Şəkidə fəaliyyət göstərən mədəni-maarif müəssisələri haqqında
M Ə L U M A T

 

S/S Müəssisənin adı Ünvanı Direktorun soyadı, adı, atasının adı Iş telefonu
UŞAQ MUSİQİ VƏ İNCƏSƏNƏT MƏKTƏBLƏRİ
1 Şəki uşaq incəsənət məktəbi Calğalıbulaq küçəsi 57 Rəcəbov  Eldar  Kamran 4-24-54
2 2 sayli uşaq musiqi məktəbi M.Ə.Rəsulzadə küçəsi 175 Məmmədov Tərlan Hikmət 4-21-01
3 3 sayli uşaq musiqi məktəbi S.Rəhman küçəsi 15 Əcgərova Şəmsiyyət Məmməd 4-69-44
4 4 sayli uşaq musiqi məktəbi M.Ə.Rəsulzadə 72 Rəsulov İbrahim Allahyar 4-65-05
5 Turan qəsəbə uşaq musiqi məktəbi Şəki rayonu, Turan qəsəbəsi Tağıyeva  Aygün  Fərrux 71-3-63
MUZEY MÜƏSSİSƏLƏRİ
6 Heydər Əliyev Mərkəzi S.Mümtaz küçəsi 1 Cəfərova Zeynəb Vidadi qızı 55-00-03
7 R.Əfəndiyev adına tarix-diyarşünaslıq muzeyi Şəki, Narınqala divarları Cəlalova Yaqut Abduləli qızı 4-37-02
8 Xalq Tətbiqi Sənəti Muzeyi Şəki, Narınqala divarları Abdullazadə İradə Fikrət qızı 4-49-01
9 Şəki Dövlət Rəsm Qalereyası Şəki, Narınqala divarları Məmmədova  İlahə  Xanlar 4-45-01
10 M.F.Axundovun ev-muzeyi M.F.Axundov küçəsi 1. Xəlilova Ulduz Orxan qızı 4-37-08
11 R.Əfəndiyevin ev-muzeyi Ə.Bayramov küçəsi 5 Qasımzadə Vəfa Teymur qızı 4-42-58
12 S.Rəhmanın ev-muzeyi Ağvanlar küçəsi 21 İskəndərova Pərvanə Okyaz 4-50-89
13 B.Vahabzadənin ev- muzeyi Ə.Haqverdiyev küçəsi 73 Zəriyəbəyli Elşən Vahid oğlu  
KLUB MÜƏSSİSƏLƏRİ
14 M.F.Axundov adına mərkəzi mədəniyyət evi M.Həmidov küçəsi 6 Cəlilov Aqaəli Mürsəl oğlu 4-44-98
15 S.Vurğun adına şəhər folklor evi M.Ə.Rəsulzadə küç. 72 Yusifov Fəxrəddin Ağəli 4-72-69
16 Ə.Abdullayev adına şəhər diyarşunaslıq evi 9 saylı orta məktəb Məhərrəmova Şahsənəm Camal  
17 Ü.Hacıbəyov adına şəhər folklor evi N.Nərimanov küçəsi 30 Məcidov Sahib Siracəddin  
18 M.K.Hacıoğlu adına sənətkarlıq evi F.Xoyski küçəsi 10 Rəsulova Rəvayət  Ənvər    
19 B.Axundov adına  şəhər  folklor evi 8 saylı orta məktəb Xasməmmədova Məhəbbət Nəsrullah  
20 V.İbrahim adına şəhər  folklor evi “Şəki-İpək” kombinatı Hacızəkəryzyev Rövzət Tacəddin  
21 M.İsmayılov adına şəhər diyarşunaslıq evi 19 saylı orta məktəb Qarayeva Tahirə Abdulla  
22 N.Bədəlov  adına şəhər folklor evi AMİ-nin Şəki filialı Məmmədova Mehriban Nemət  
23 L.Abdullayev adına diyarşunaslıq klubu Şəki liseyi    
24 “Narınqala” şəhər  folklor evi F.Xoyski küçəsi 10 Qaffarova Zeynəb Mədədəli  
25 M.S.Əliyev adina diyarşunaslıq klubu Şəki Pedaqoji Texnikumu Kovxayeva Ayşə Hüseyn  
26 Y.Məmmədov  adına diyarşunaslıq klubu 7 saylı orta məktəb Ismiyeva Gülnar Vaqif   
27 M.Nəsrullayev adına diyarşunaslıq  klubu 1 saylı peşə məktəbi İlyaslı Mehman Yavər  
28 İ.Salmanov adına şəhər folklor klubu Texniki kollec Çələbiyev Telman Cumay  
29 B.Ələsgərova adına şəhər folklor klubu Qarışıq tipli internat məktəbi Yunusov Sərdar Əşrəf  
30 Oxud kənd folklor evi Şəki rayonu Oxud kəndi Abdurahmanov Baxşəli Yunus  
31 Qoxmuq kənd  folklor evi Şəki rayonu Qoxmuq kəndi Məmmədov Fazil Şahid  
32 I Biləcik  kənd folklor evi Şəki rayonu I Biləcik kəndi Həsənova Zərnişan Əsədullah  
33 Baltalı kənd diyarşunaslıq klubu Şəki rayonu Baltalı kəndi Abdulxalıqova Gülxar Tahir  
34 Baş  Göynük kənd  sənətkarlıq evi Şəki rayonu Baş Göynük kəndi Bəkirov Qərib Mahmud  
35 Aşağı Göynük kənd  diyarşunaslıq evi Şəki rayonu Aşagı Göynük kəndi Yüzbaşova Rəsmiyə Etibar  
36 Baş Layisqi kənd folklor evi Şəki rayonu Baş Layısqı kəndi Hüseynov Rəfael Hüseyn  
37 Cumakənd  folklor evi Şəki rayonu Cumaykənd kəndi Şahmirova Nərminə Musa  
38 Baş Zəyzid  kənd  sənətkarlıq evi Şəki rayonu Baş Zəyzid kəndi Mahmudov Xanlar Qeysəddin  
39 Oraban kənd folklor klubu Şəki rayonu Oravan kəndi İbrahimov Zülkifli Paşa  
40 Baş Küngüt kənd diyarşunaslıq evi Şəki rayonu Baş Küngüt kəndi Nəsirov Vüqar Bəşarət  
41 Aşağı Küngüt  kənd diyarşunaslıq evi Şəki rayonu Aşağı Küngüt kəndi Məmmədova Zenfira Abuzər  
42 Bideyiz kənd folklor evi Şəki rayonu Bideyiz kəndi İsmayılova Sara Hümmət  
43 Qayabaşı kənd diyarşunaslıq evi Şəki rayonu Qayabaşı kəndi Məmmədova Mehriban Nəsif  
44 Şəki kənd folklor evi Şəki rayonu Şəki kəndi Hüseynov Rəşid Nəriman  
45 Suçma kənd diyarşunaslıq evi Şəki rayonu Suçma kəndi    
46 Kiş kənd  folklor klubu Şəki rayonu Kiş kəndi Məmmədov Natiq Abdulla  
47 Şorsu kənd folklor klubu Şəki rayonu Şorsu kəndi Məmmədov Raqif Musa  
48 Kiçik Dəhnə kənd diyarşünaslıq klubu Şəki rayonu Kiçik Dəhnə kəndi    
49 Qaradağlı kənd diyarşunaslıq klubu Şəki rayonu Qaradağlı kəndi Məmmədova Sürəyya Şəhriyar  
50 Qaratorpaq kənd folklor klub Şəki rayonu Qaratorpaq kəndi Adıgözəlov Elxan Məmmədəli  
51 Cəyirli kənd folklor klubu Şəki rayonu Cəyirli kəndi Abbasova Zəkiyyə Qulu  
52 Cəfərəbad kənd diyarşunaslıq klubu Şəki rayonu Cəfərabad kəndi Əmrahov Həsrət Musa  
53 Fazıl kənd diyarşunaslıq klubu Şəki rayonu Fazıl kəndi Abdullayev Rahim Darçın  
54 İbrahim kənd diyarşunaslıq klubu Şəki rayonu İbrahimkənd kəndi Mehdiyeva Şərqiyyə Vəzir  
55 Çeşməli  kənd diyarşunaslıq  klubu Şəki rayonu Çeşməli kəndi Paşayeva Səyalı Afər  
56 Daşbulaq kənd diyarşunaslıq klubu Şəki rayonu Daşbulaq kəndi Mahmudova Sevil Musa  
57 Baş  Şabalıd kənd diyarşunaslıq  klubu Şəki rayonu Baş Şabalıd kəndi Bəkirova Aytən Bəkir  
58 Cunud kənd folklor klubu Şəki rayonu Cunud kəndi Qocayeva Leyla Camal  
59 Qırxbulaq kənd  folklor klubu Şəki rayonu Qırxbulaq kəndi Lətifov Yusif Bayraməli  
60 Qudula kənd folklor klubu Şəki rayonu Qudula kəndi Musayeva Güldanə Əhəd  
61 Aşağı Daşağıl kənd  folklor klubu Şəki rayonu Aşağı Daşağıl kəndi Seyidova Sənubər Seyid  
62 Turan qəsəbə folklor klubu Şəki rayonu Turan qəsəbəsi Əsgərova Sevinc  Abbasəli   
63 Dərəcənnət kənd folklor klubu Şəki rayonu Dərəcənnət kəndi Abdullayeva Zeynəb Əlipaşa  
64 Qumux kənd folklor klubu Şəki rayonu Qumux kəndi Şərifov Mehman Mustafa  
65 II Biləcik kənd  diyarşunaslıq klubu Şəki rayonu Biləcik kəndi Nizaməddinova Zinyət Paşa  
66 Göybulaq kənd  folklor klubu Şəki rayonu Göybulaq kəndi Mürsəlli İslam Qurban  
MƏRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ KİTABXANA SİSTEMİ
88 İ.S.Nakam adına MKS Şəki, M.F.Axundov 6 Vahabov Seyid Hümmət 4-20-82
89 MKS-nin uşaq şöbəsi Narınqala divarları Rəsulova Mirvari Əşrəf 4-72-70
90 MKS-nin 1 saylı filialı Giləhli küçəsi Cəmilova Sədaqət Azad  
91 MKS-nin 2 saylı filialı F.Xoyski küçəsi 51 Möyüfov Pərvin Namiq   
  MKS-nin 3 saylı filialı M.Rəsulzadə küçəsi 72 Mustafayeva İradə Hümmət  
  MKS-nin 4 saylı filialı Ə.Bayramov küçəsi 10 İsmayılova Təranə Nadir   
  MKS-nin 5 saylı filialı M.Ə.Rəsulzadə küçəsi 147 Məsimova Reyhanə Kamal   
  MKS-nin 6 saylı filialı L.Tolstoy küçəsi 27 Paşayeva  Günel  Paşa    
  MKS-nin 7 saylı filialı M.F.Axundzadə pr., 12 Mustafayeva Lətafət Şirəli   
  MKS-nin 8 saylı filialı M.Cəbrayılov küçəsi10 Kərimova Mayisə Əsədullah   
  MKS-nin 9 saylı filialı S.Mümtaz küçəsi 1 Həsənova Rüfanə Adil   
  MKS-nin 10 saylı filialı T.Abdurahmanov küçəsi 1 Yusifova Mətanət Əhməd   
  MKS-nin 11 saylı filialı S.Mümtaz  küçəsi 74 Bayramova Fatma Qasım   
  MKS-nin 12 saylı filialı M.Rəsulzadə küçəsi 226 Quliyeva Qumru Novruz   
  MKS-nin 13 saylı filialı N.Nərimanov küçəsi 19 Bəkirova  Gövhər  Qinyaz   
  MKS-nin 14 saylı filialı Bağbanlar küçəsi 4 Abduləzimova Aminə Məmmədəli  
  MKS-nin 15 saylı filialı S.Rəhman küç. Uşaq yaradıcılıq məktəbinin binası Məmmədova Mətanət Qənbər   
  MKS-nin Kiş kənd 16 saylı filialı Kiş kəndi Feyzullayeva Havva Vahid   
  MKS-nin Aşağı Göynük  kənd 18 saylı filialı Aşağı Göynük kəndi Babayeva  Nəcibə  Yusif    
  MKS-nin Kiçik Dəhnə kənd 19 saylı filialı Kiçik Dəhnə kəndi Cabbarova Aybəniz Xəliş   
  MKS-nin Aşağı Layısqı kənd 20 saylı filialı Aşağı Layısqı kəndi İbrahimova Kubra Rəsul   
  MKS-nin Böyük Dəhnə kənd 21 saylı filialı Böyük Dəhnə kəndi Seyidməmmədova Yaqut Sseyidməmməd  
  MKS-nin Şin kənd 22 saylı filialı Şin kəndi Məmmədov Fərrux Hacı   
  MKS-nin Suçma kənd 23 saylı filialı Suçma kəndi Əliyeva Hacər İsfəndiyar   
  MKS-nin I Biləcik kənd 24 saylı filialı I Biləcik kəndi Məmmədova Məkkə Hacı   
  MKS-nin Şəki kənd 25 saylı filialı Şəki kəndi Həsənova Fəridə Həsən   
  MKS-nin Aran kənd 26 saylı filialı Aran kəndi  Bayramov Laçınbəy Rəsul  
  MKS-nin Çayqaraqoyunlu kənd 27 saylı filialı Çayqaraqoyunlu kəndi  Piriyeva Mahirə Nəzir  
  MKS-nin Turan qəsəbəs 28 saylı filialı Turan qəsəbəsi Məmmədova Səxavət Məmməd  
  MKS-nin II Biləcik kənd 29 saylı filialı II Biləcik kəndi  Talıbov Fəxrəddin Siracəddin  
  MKS-nin Qayabaşı kənd 30 saylı filialı Qayabaşı kəndi Kazımov Vasif Salman   
  MKS-nin Baqqal kənd 31 saylı filialı Baqqal kəndi Bayramova Gülnarə Salman  
  MKS-nin Qaratorpaq kənd 32 saylı filialı Qaratorpaq kəndi Hüseynov Sahib Qərib   
  MKS-nin Cəyirli kənd 33 saylı filialı Cəyirli kəndi Abbasova Kəmalə Şahid   
  MKS-nin Daşüz kənd 34 saylı filialı Daşüz kəndi Seyidova Fəridə İlyas  
  MKS-nin Cəfərabad kənd 35 saylı filialı Cəfərabad kəndi Səmədova İradə Fərman   
  MKS-nin Küdürlü kənd 37 saylı filialı Küdürlü kəndi Xəlilova Qərənfil İzzət   
  MKS-nin Aşağı Küncüt kənd 38 saylı filialı Aşağı Küncüt kəndi Həşimova Sevil Təvəkkül   
  MKS-nin Çeşməli kənd 39 saylı filialı Çeşməli kəndi Ələkbərova Nüşabə Mübariz   
  MKS-nin İbrahimkənd kənd 41 saylı filialı İbrahimkənd kəndi Yunusova Əsli Həşim   
  MKS-nin Aydınbulaq kənd 42 saylı filialı Aydınbulaq kəndi Allahverdiyeva Xuraman Məhərrəm  
  MKS-nin Daşbulaq kənd 43 saylı filialı Daşbulaq kəndi Həsənova Nübar Əli   
  MKS-nin Aşağı Daşağıl kənd 45 saylı filialı Aşağı Daşağıl kəndi Səmədova Bənövşə Səməd   
  MKS-nin Orta Zəyzid kənd 46 saylı filialı Orta Zəyzid kəndi Yusibova Gültəkin Əhməd   
  MKS-nin Qırxbulaq kənd 47 saylı filialı Qırxbulaq kəndi Abdullayeva Məsafət Mabud   
  MKS-nin Köbər Zəyzid kənd 48 saylı filialı Köbər Zəyzid kəndi Həmzətova Əmanət Sabir   
  MKS-nin Baş Zəyzid kənd 49 saylı filialı Baş Zəyzid kəndi Abbasov Zamiq Fərrux   
  MKS-nin Qudula kənd 50 saylı filialı Qudula kəndi Yusibova Ruziyyə Cuma   
  MKS-nin Baş Küncüt kənd 51 saylı filialı Baş Küncüt kəndi Kərimova Həqiqət Məmməd   
  MKS-nin Bideyiz kənd 52 saylı filialı Bideyiz kəndi Məmmədova Pərvanə İsfəndiyar   
  MKS-nin Oraban kənd 53 saylı filialı Oraban kəndi Qədirova Dilbər Əfkər   
  MKS-nin Şorsu kənd 54 saylı filialı Şorsu kəndi Abdullayev Səbuhi Fətəli   
  MKS-nin Qoxmuq kənd 55 saylı filialı Qoxmuq kənd Cəlilova Rəna Mürsəl  
  MKS-nin Oxud kənd 56 saylı filialı Oxud kəndi Eminova Səlamət Şahid   
  MKS-nin Baltalı kənd 57 saylı filialı Baltalı kəndi Paşayeva  Şəhla  Ramiz    
  MKS-nin İnçə kənd 58 saylı filialı İnçə kəndi Nəbiyeva İrayə Həsən   
  MKS-nin Cuma kənd 59 saylı filialı Cuma kəndi Mazanova Milvari Abdulxalıq   
  MKS-nin Baş Şabalıd kənd 61 saylı filialı Baş Şabalıd kəndi Mütəllibova Aybəniz Əyyub   
  MKS-nin Baş Göynük kənd 62 saylı filialı Baş Göynük kəndi İsmayılov Mustafa İsmayıl   
  MKS-nin Qumux kənd 63 saylı filialı Qumux kəndi Əzizov Elçin Rəcəb   
  MKS-nin Baş Layisqı kənd 64 saylı filialı Baş Layisqı kəndi Həmidova Əntiqə Əşrəf