Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi

Şəki Regional Mədəniyyət İdarəsi

Region haqqında
Mədəniyyət

Şəki

Şəkidə fəaliyyət göstərən mədəni-maarif müəssisələri haqqında
M Ə L U M A T

 

S/S Müəssisənin adı Ünvanı Direktorun soyadı, adı, atasının adı Iş telefonu
UŞAQ MUSİQİ VƏ İNCƏSƏNƏT MƏKTƏBLƏRİ
1 Şəki uşaq incəsənət məktəbi Calğalıbulaq küçəsi 57 Babayev Yaşar Abdurəşid 4-24-54
2 2 sayli uşaq musiqi məktəbi M.Ə.Rəsulzadə küçəsi 175 Məmmədov Tərlan Hikmət 4-21-01
3 3 sayli uşaq musiqi məktəbi S.Rəhman küçəsi 15 Əcgərova Şəmsiyyət Məmməd 4-69-44
4 4 sayli uşaq musiqi məktəbi M.Ə.Rəsulzadə 72 Rəsulov İbrahim Allahyar 4-65-05
5 Turan qəsəbə uşaq musiqi məktəbi Şəki rayonu, Turan qəsəbəsi Lətifov Şamil Həsən-Soltan 71-3-63
MUZEY MÜƏSSİSƏLƏRİ
6 Heydər Əliyev Mərkəzi S.Mümtaz küçəsi 1 Səmədova Xuraman Hikmət 55-00-03
7 “Yuxarı baş” Dövlət Tarix Memarlıq Qoruğu Şəki, Narınqala divarları Abdullayeva Təranə Əli qızı 4-36-66
8 Kiş Dövlət Tarixi Memarlıq Qoruğu Şəki rayonu, Kiş kəndi Hüseynova İlhamə Qənirə 98-8-33
9 R.Əfəndiyev adına tarix-diyarşünaslıq muzeyi Şəki, Narınqala divarları Cəlalova Yaqut Abduləli qızı 4-37-02
10 Xalq Tətbiqi Sənəti Muzeyi Şəki, Narınqala divarları Abdullazadə İradə Fikrət qızı 4-49-01
11 Şəki Dövlət Rəsm Qalereyası Şəki, Narınqala divarları Məmmədov Fazil Qüdrət oğlu 4-45-01
12 M.F.Axundovun ev-muzeyi M.F.Axundov küçəsi 1. Xəlilova Ulduz Orxan qızı 4-37-08
13 R.Əfəndiyevin ev-muzeyi Ə.Bayramov küçəsi 5 Qasımzadə Vəfa Teymur qızı 4-42-58
14 S.Rəhmanın ev-muzeyi Ağvanlar küçəsi 21 İskəndərova Pərvanə Okyaz 4-50-89
15 Turizm-İnformasiya Mərkəzi Şəki, Narınqala divarları İmaməliyev Nəsif Mustafa 04.01.2024
MƏDƏNİYYƏT VƏ İSTİRAHƏT PARKLARI
16 M.F.Axundov adına mədəniyyət və istirahət parkı S.Rəhman küçəsi 9 İbadov Elşad Sırac oğlu 4-47-06
17 M.Füzuli adına mədəniyyət və istirahət parkı Calğalıbulaq küçəsi 13 Tağıyev Rasim Məcid oğlu -
KLUB MÜƏSSİSƏLƏRİ
18 M.F.Axundov adına mərkəzi mədəniyyət evi M.Həmidov küçəsi 6 Kərimov Vfqif Əhməd oğlu 4-44-98
19 S.Vurğun adına mədəniyyət evi M.Ə.Rəsulzadə küç. 72 Yusifov Fəxrəddin Ağəli 4-72-69
20 Ə.Abdullayev adına mədəniyyət evi 9 saylı orta məktəb Məhərrəmova Şahsənəm Camal  
21 Ü.Hacıbəyov adına mədəniyyət evi N.Nərimanov küçəsi 30 Məcidov Sahib Siracəddin  
22 M.K.Hacıoğlu adına mədəniyyət evi F.Xoyski küçəsi 10 Qaffarova Zeynəb Mədədəli  
23 B.Axundov adına mədəniyyət evi 8 saylı orta məktəb Tağıev Ülfət Rasim  
24 V.İbrahim adına mədəniyyət evi “Şəki-İpək” kombinatı Hacızəkəryzyev Rövzət Tacəddin  
25 M.İsmayılov adına mədəniyyət evi 19 saylı orta məktəb Qarayeva Tahirə Abdulla  
26 N.Bədəlov adına mədəniyyət evi AMİ-nin Şəki filialı Məmmədova Mehriban Nemət  
27 L.Abdullayev adına klub Şəki liseyi Əfəndiyeva Mahirə Əlibala  
28 R.Sadıqov adına klub Turbaza Mirzəyeva Təranə Əbil  
29 M.S.Əliyev adına klub Şəki Pedaqoji Texnikumu Kovxayeva Ayşə Hüseyn  
30 Y.Məmmədov adına klub 7 saylı orta məktəb Həşimova Afət Paşa  
31 M.Nəsrullayev adına klub 1 saylı peşə məktəbi İlyaslı Mehman Yavər  
32 K.Kərimov adına klub Uşaq evi Əsgərov Mais Bəxtiyar  
33 İ.Salmanov adına klub Texniki kollec Çələbiyev Telman Cumay  
34 Ə.Sadıqov adına klub 3 saylı orta mıktəb Abdullayev Mahir Rəcəb  
35 Ə.Şəkili adına klub M.Ə.Rəsulzadə küç. 183 Abbasova Məhəbbət İmran  
36 B.Ələsgərova adına klub Qarışıq tipli internat məktəbi Yunusov Sərdar Əşrəf  
37 Oxud kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Oxud kəndi Abdurahmanov Baxşəli Yunus  
38 Qoxmuq kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Qoxmuq kəndi Məmmədov Fazil Şahid  
39 I Biləcik kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu I Biləcik kəndi Həsənova Zərnişan Əsədullah  
40 Baltalı kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Baltalı kəndi Abdulxalıqova Gülxar Tahir  
41 Baş Göynük kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Baş Göynük kəndi Bəkirov Qərib Mahmud  
42 Aşagı Göynük kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Aşagı Göynük kəndi Abbasova Mafiqə Süleyman  
43 Baş Layısqı kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Baş Layısqı kəndi Hüseynov Rəfael Hüseyn  
44 Cumaykənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Cumaykənd kəndi Şahmirova Nərminə Musa  
45 Baş Zəyzid kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Baş Zəyzid kəndi Mahmudov Xanlar Qeysəddin  
46 Oravan kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Oravan kəndi İbrahimov Zülkifli Paşa  
47 Baş Küngüt kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Baş Küngüt kəndi Nəsirov Vüqar Bəşarət  
48 Aşağı Küngüt kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Aşağı Küngüt kəndi Məmmədova Zenfira Abuzər  
49 Bideyiz kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Bideyiz kəndi İsmayılova Sara Hümmət  
50 Qayabaşı kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Qayabaşı kəndi Məmmədova Mehriban Nəsif  
51 Şəki kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Şəki kəndi Hüseynov Rəşid Nəriman  
52 Suçma kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Suçma kəndi Məmmədrəhimov Etibar Rəsul  
53 İ.Osmanlı adına Kiş kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Kiş kəndi Məmmədov Natiq Abdulla  
54 Aydınbulaq kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Aydınbulaq kəndi Pirimov Nəriman Emin  
55 Şorsu kənd mədəniyyət evi Şəki rayonu Şorsu kəndi Məmmədov Raqif Musa  
56 Kiçik Dəhnə kənd klubu Şəki rayonu Kiçik Dəhnə kəndi Bədəlova Əlamət Yunus  
57 İnçə-Zunud kənd klubu Şəki rayonu İnçə-Zunud kəndi İbrahimxəlilov Xurşud Cəmaləddin  
58 Qaradağlı kənd klubu Şəki rayonu Qaradağlı kəndi Məmmədova Sürəyya Şəhriyar  
59 Köbər Zəyzid kənd klubu Şəki rayonu Köbər Zəyzid kəndi Cəbrayılov Mazquy Veysəl  
60 Qaratorpaq kənd klubu Şəki rayonu Qaratorpaq kəndi Adıgözəlov Elxan Məmmədəli  
61 Sarıca kənd klubu Şəki rayonu Sarıca kəndi Hüseynova Elnarə Namizəd  
62 Cəyirli kənd klubu Şəki rayonu Cəyirli kəndi Abbasova Zəkiyyə Qulu  
63 Böyük Dəhnə kənd klubu Şəki rayonu Böyük Dəhnə kəndi Məmmədova Əsmər İsgəndər  
64 Cəfərabad kənd klubu Şəki rayonu Cəfərabad kəndi Əmrahov Həsrət Musa  
65 Fazıl kənd klubu Şəki rayonu Fazıl kəndi Abdullayev Rahim Darçın  
66 İbrahimkənd klubu Şəki rayonu İbrahimkənd kəndi Mehdiyeva Şərqiyyə Vəzir  
67 Bolludərə kənd klubu Şəki rayonu Bolludərə kəndi Əzizov Elduz Məmməd  
68 Çeşməli kənd klubu Şəki rayonu Çeşməli kəndi Əliyev Afər Yusif  
69 Daşbulaq kənd klubu Şəki rayonu Daşbulaq kəndi Mahmudova Sevil Musa  
70 Baş Şabalıd kənd klubu Şəki rayonu Baş Şabalıd kəndi Bəkirova Aytən Bəkir  
71 Aşağı Şabalıd kənd klubu Şəki rayonu Aşağı Şabalıd kəndi İbrahimxəlilov İlham Cəmaləddin  
72 Cunud kənd klubu Şəki rayonu Cunud kəndi Qocayeva Leyla Camal  
73 Qırxbulaq kənd klubu Şəki rayonu Qırxbulaq kəndi Lətifov Yusif Bayraməli  
74 Çapağan kənd klubu Şəki rayonu Çapağan kəndi Babayeva Mövlayə İsmayıl  
75 Öryət kənd klubu Şəki rayonu Öryət kəndi Əlimirzəyeva Pəri Balaş  
76 Qudula kənd klubu Şəki rayonu Qudula kəndi Musayeva Güldanə Əhəd  
77 Aşağı Daşağıl kənd klubu Şəki rayonu Aşağı Daşağıl kəndi Seyidova Sənubər Seyid  
78 Turan qəsəbə klubu Şəki rayonu Turan qəsəbəsi Həşimova Məharət Əlyar  
79 Dərəcənnət kənd klubu Şəki rayonu Dərəcənnət kəndi Abdullayeva Zeynəb Əlipaşa  
80 Çayqaraqoyunlu kənd klubu Şəki rayonu Çayqaraqoyunlu kəndi Piriyeva Əminəxatın Yaqub  
81 Şin kənd klubu Şəki rayonu Şin kəndi Məmmədov Fətəli Əsgər  
82 Təpəcənnət kənd klubu Şəki rayonu Təpəcənnət kəndi Tanrıverdiyeva Məhəbbət Camal  
83 Babaratma kənd klubu Şəki rayonu Babaratma kəndi Şirinov Tarıyel Şahid  
84 Çələbixan köçkünlər qəsəbə klubu Şəki rayonu Çələbixan qəsəbəsi Mahmudov Çingiz Kərim  
85 Qumux kənd klubu Şəki rayonu Qumux kəndi Şərifov Mehman Mustafa  
86 İkinci Biləcik kənd klubu Şəki rayonu Biləcik kəndi Nizaməddinova Zinyət Paşa  
87 Göybulaq kənd klubu Şəki rayonu Göybulaq kəndi Mürsəlli İslam Qurban  
MƏRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ KİTABXANA SİSTEMİ
88 İ.S.Nakam adına MKS Şəki, M.F.Axundov 6 Vahabov Seyid Hümmət 4-20-82
89 MKS-nin uşaq şöbəsi Şəki, Narınqala divarları Rəsulova Mirvari Əşrəf 4-72-70
90 MKS 1 saylı filialı Şəki, Giləhli küçəsi Cəmilova Sədaqət Azad  
91 MKS 2 saylı filialı Şəki, F.Xoyski küçəsi 51 Yunusova Solmaz Qasım  
92 MKS 4 saylı filialı Şəki, Ə.Bayramov küç. 5 İsmayılova Təranə Nadir  
93 MKS 5 saylı filialı Şəki, M.Ə.Rəsulzadə 174 Məsimova Reyhanə Kamal  
94 MKS 6 saylı filialı Şəki, Tolstoy küçəsi 18 Paşayeva Günel Paşa  
95 MKS 7 saylı filialı Şəki M.F.Axundov küç12 Mustafayeva Lətafət Şirəli  
96 MKS 8 saylı filialı Şəki, 19 saylı orta məktəb Kərimova Maisə Əsədulla  
97 MKS 10 saylı filialı Şəki, F.Abdurahmanov küç. 1 Yusibova Mətanət Əhməd  
98 MKS 12 saylı filialı Texniki peşə məkt. binası Kərimova Səhər Həbibullah  
99 MKS 13 saylı filialı Şəki, N.Nərimanov küç. 30 Bəkirova Gövhər Qinyaz  
100 MKS 14 saylı filialı Bagbanlar küç. 4 Barama toxumu zavodu Abduləzimova Aminə Məmmədəli  
101 MKS 16 saylı filialı Şəki, M.Ə.Rəsulzadə 72 Mustafayeva İradə Hümmət  
102 MKS 17 saylı filialı Şəki, 20 saylı orta məktəb Həsənova Rüfanə Adil  
103 MKS 18 saylı filialı Şəki 20 Yanvar küç.7. Məmmədova Mətanət Qəmbər  
104 MKS 84 saylı filialı Şəki, M.Ə.Rəsulzadə küç. 15а Bayramova Fatma Qasım 05.09.1976
105 Kiş kənd MKS 11 saylı filial Şəki rayonu Kiş kəndi Feyzullayeva Havva Vahid  
106 Kiçik Dəhnə kənd MKS 19 saylı filial Şəki rayonu Kiçik Dəhnə kəndi Cabbarova Aybəniz Xəlis  
107 Böyük Dəhnə kənd MKS 21 saylı filial Şəki rayonu Böyük Dəhnə kəndi Seyidməmmədova Yaqut Seyidməmməd  
108 Böyük Dəhnə kənd MKS 22 saylı filial Şəki rayonu Böyük Dəhnə kəndi Bəkirova Nərgiz Rəsul  
109 Suçma kənd MKS 23 saylı filial Şəki rayonu Suçma kəndi Əliyeva Səhər İsfəndiyar  
110 Şəki kənd MKS 25 saylı filial Şəki rayonu Şəki kəndi Həsənova Fəridə Həsən  
111 Aran kənd MKS 26 saylı filial Şəki rayonu Aran kəndi Nuhova Esmira Əsabəli  
112 Çayqaraqoyunlu kənd MKS 27 saylı filial Şəki rayonu Çayqaraqoyunlu kəndi Piriyeva Mahirə Nəzir  
113 Turan qəsəbə MKS 28 saylı filial Şəki rayonu Turan qəs. Məmmədova Səxavət Məmməd  
114 Qayabaşı kənd MKS 30 saylı filial Şəki rayonu Qayabaşı kəndi Kazımov Vasif Salman  
115 Qaratorpaq kənd MKS 32 saylı filial Şəki rayonu Qaratorpaq kəndi Hüseynov Sahib Qərib  
116 Cəyirli kənd MKS 33 saylı filial Şəki rayonu Cəyirli kəndi Qarayev Aftandil Qara  
117 Cəfərabad kənd MKS 35 saylı filial Şəki rayonu Cəfərabad kəndi Səmədova İradə Fərman  
118 Göybulaq kənd MKS 36 saylı filial Şəki rayonu Göybulaq kəndi Mustafayeva Əminə Sabir  
119 Aşağı Küngüt kənd MKS 38 saylı filial Şəki rayonu Aşağı Küngüt kəndi Həşimova Sevil Təvəkkül  
120 Fazıl kənd MKS 40 saylı filial Şəki rayonu Fazıl kəndi Qəhrəmanova Gülüstan Elçin  
121 İbrahimkənd MKS 41 saylı filial Şəki rayonu İbrahimkənd kəndi Yunusova Əsli Həşim  
122 Aydınbulaq kənd MKS 42 saylı filial Şəki rayonu Aydınbulaq kəndi Allahverdiyeva Xuraman Məhərrəm  
123 Şirinbulaq kənd MKS 44 saylı filial Şəki rayonu Şirinbulaq kəndi Səlimov Cəfər Aslan  
124 Aşağı Daşağıl kənd MKS 45 saylı filial Şəki rayonu Aşağı Daşağıl kəndi Səmədova Bənövşə Səməd  
125 Orta Zəyzid kənd MKS 46 saylı filial Şəki rayonu Orta Zəyzid kəndi Yusifova Gültəkin Əhməd  
126 Qırxbulaq kənd MKS 47 saylı filial Şəki rayonu Qırxbulaq kəndi Abdullayeva Məsafət Mabud  
127 Köbər Zəyzid kənd MKS 48 saylı filial Şəki rayonu Köbər Zəyzid kəndi Həmzətova Əmanət Sabir  
128 Baş Zəyzid kənd MKS 49 saylı filial Şəki rayonu Baş Zəyzid kəndi Müzəffərova Lalandər İsmayıl  
129 Baş Küngüt kənd MKS 51 saylı filial Şəki rayonu Baş Küngüt kəndi Kərimova Həqiqət Məmməd  
130 Bideyiz kənd MKS 52 saylı filial Şəki rayonu Bideyiz kəndi Məmmədova Pərvanə İsfəndiyar  
131 Oravan kənd MKS 53 saylı filial Şəki rayonu Oravan kəndi Qədirova Dilbər Əfkər  
132 Qoxmuq kənd MKS 55 saylı filial Şəki rayonu Qoxmuq kəndi Cəlilova Rəna Mürsəl  
133 Oxud kənd MKS 56 saylı filial Şəki rayonu Oxud kəndi Eminova Səlamət Şahid  
134 Baltalı kənd MKS 57 saylı filial Şəki rayonu Baltalı kəndi Paşayeva Şəhla Ramiz  
135 İnçə kənd MKS 58 saylı filial Şəki rayonu İnçə kəndi Nəbiyeva İrayə Həsən  
136 Baş Şabalıd kənd MKS 61 saylı filial Şəki rayonu Baş Şabalıd kəndi Mütəllibova Aybəniz Əyyub  
137 Baş Göynük kənd MKS 62 saylı filial Şəki rayonu Baş Göynük kəndi İsmayılov Mustafa İsmayıl  
138 Baş Layısqı kənd MKS 64 saylı filial Şəki rayonu Baş Layısqı kəndi Həmidova Əntiqə Əşrəf  
139 Şin kənd MKS 65 saylı filial Şəki rayonu Şin kəndi Məmmədov Fərrux Hacı  
140 Cunud kənd MKS 66 saylı filial Şəki rayonu Cunud kəndi İbrahimova Xəyalə Bayram  
141 Aşagı Göynük kənd MKS 67 saylı filial Şəki rayonu Aşagı Göynük kəndi Babayeva Nəcibə Yusif  
142 Aşağı Layısqı kənd MKS 68 saylı filial Şəki rayonu Aşağı Layısqı kəndi İbrahimova Kubra Rəsul  
143 II Biləcik kənd MKS 69 saylı filial Şəki rayonu Biləcik kəndi Talıbov Fəxrəddin Siracəddin  
144 I Biləcik kənd MKS 70 saylı filial Şəki rayonu I Biləcik kəndi Məmmədova Məkkə Hacı  
145 Baqqal kənd MKS 71 saylı filial Şəki rayonu Baqqal kəndi Bayramova Gülnarə Salman  
146 Daşüz kənd MKS 72 saylı filial Şəki rayonu Daşüz kəndi Seyidova Fəridə İlyas  
147 Küdürlü kənd MKS 73 saylı filial Şəki rayonu Küdürlü kəndi Xəlilova Qərənfil İzzət  
148 Çeşməli kənd MKS 74 saylı filial Şəki rayonu Çeşməli kəndi Mahmudova Nüşabə Mübariz  
149 Daşbulaq kənd MKS 76 saylı filial Şəki rayonu Daşbulaq kəndi Həsənova Nübar Əli  
150 Qudula kənd MKS 77 saylı filial Şəki rayonu Qudula kəndi Yusibova Ruziyyz Cuma  
151 Şorsu kənd MKS 78 saylı filial Şəki rayonu Şorsu kəndi Abdullayev Səbuhi Fətəli  
152 Cumaykənd MKS 79 saylı filial Şəki rayonu Cumaykənd kəndi Mazanova Mirvari Abdulxalıq  
153 Qaradağlı kənd MKS 82 saylı filial Şəki rayonu Qaradağlı kəndi Məmmədova Zinyət Göyüş  
154 Qumux kənd MKS 83 saylı filial Şəki rayonu Qumux kəndi Əzizov Elçin Rəcəb