Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi

Şəki Regional Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

Region haqqında
Təhsil

Oğuz

Təhsil

Rayonunun təhsil müəssisələri, rəhbərləri, müəllimləri və şagirdləri haqqında məlumat.

Təhsil şöbəsi
Ünvan: Oğuz şəhəri H. Əliyev 63
Müdir: Kərimov Elçin Vaqif oğlu
Tel.5-29-42

Ümumtəhsil məktəbləri

1. Həbib Babayev adına Şəhər 1 saylı tam orta məktəb
Direktor: Məşədiyev İsmayıl İsbi oğlu
Ünvan: Oğuz şəh. S. İbrahimov 2
Tel. 5-23-06
Müəllim sayı - 92
Şagird sayı - 534
2. Emin Abdullayev adına Şəhər 2 saylı tam orta məktəb
Direktor: Rüstəmova Svetlana İlyas qızı
Ünvan: Oğuz şəh. Xətai küç.
Tel. 5-21-44
Müəllim sayı - 75
Şagird sayı - 357
3. Oğuz Şəhər 3 saylı məktəb-lisey
Direktor: Bilalov Elxan Tahir oğlu
Ünvan: Cavanşir küç.
Tel. 5-24-67
Müəllim sayı - 38
Şagird sayı - 379
4. Əlövsət Həbibullayev adına Baş Daşağıl kənd tam orta məktəbi
Direktor: Dadayeva Nadiyət Həmidullah qızı
Ünvan: Baş Daşağıl kəndi
Tel. 7-45-13
Müəllim sayı - 21
Şagird sayı - 147
5. Ağasəf Əhmədov Muxas kənd tam orta məktəbi
Direktor: Cəfərov Emin Əyyub oğlu
Ünvan: Muxas kəndi
Tel. 60-2-11
Müəllim sayı - 20
Şagird sayı - 200
6. Bucaq kənd tam orta məktəbi
Direktor: Məcidov Anar Rafiq oğlu
Ünvan: Bucaq kənd
Tel. 71-2-25
Müəllim sayı - 30
Şagird sayı - 228
7. Calut kənd tam orta məktəbi
Direktor: Şirinov Əmir Mikayıl oğlu
Ünvan: Calut kənd
Tel. 69-2-13
Müəllim sayı -15
Şagird sayı -180
8. Bayan kənd tam orta məktəbi
Direktor: Yusubova Sevda Məmmədtofiq qızı
Ünvan: Bayan kənd
Tel.61-2-23
Müəllim sayı -35
Şagird sayı -281
9. Yaşar Şəfiyev adına Xalxal kənd tam orta məktəbi
Direktor: Ağababayev Rövşən Sultan oğlu
Ünvan: Xalxal kənd
Tel.65-3-09
Müəllim sayı -19
Şagird sayı -126
10. Elman Hüseynov adına Ərmənət kənd tam orta məktəbi
Direktor: İbrahimov Fərman Səlim oğlu
Ünvan: Ərmənət kənd
Tel.76-2-59
Müəllim sayı -18
Şagird sayı -153
11. İntizam Rəhimov adına Qumlaq kənd tam orta məktəbi
Direktor: Abbasov Fəxrəddin Sadəddin oğlu
Ünvan: Qumlaq kənd
Tel.62-3-15
Müəllim sayı -39
Şagird sayı -258
12. Şirvanlı kənd tam orta məktəbi
Direktor: Kərimov Fərhad Abdulhey oğlu
Ünvan: Şirvanlı kənd
Tel.66-2-93
Müəllim sayı -22
Şagird sayı -112
13. Oqtay Xəlilov adına Tayıflı kənd tam orta məktəbi
Direktor: Adıyev Nəsimi Məcid oğlu
Ünvan: Tayıflı kənd
Tel.66-2-04
Müəllim sayı -21
Şagird sayı -115
14. Anar Əfəndiyev adına Kərimli kənd tam orta məktəbi
Direktor: Camıyev Sahib Camı oğlu
Ünvan: Kərimli kənd
Tel.63-1-49
Müəllim sayı -81
Şagird sayı -488
15. Zərrab kənd tam orta məktəbi
Direktor: Davudov Akif Qədir oğlu
Ünvan: Zərrab kənd
Tel.78-5-69
Müəllim sayı -15
Şagird sayı -124
16. Tale Babayev adına Yaqublu kənd tam orta məktəbi
Direktor: Verdiyev İmran Allahverdi oğlu
Ünvan: Yaqublu kənd
Tel.64-2-43
Müəllim sayı -20
Şagird sayı -184
17. Astarxanovka kənd tam orta məktəbi
Direktor: Səmədov Adil Möhlüd oğlu
Ünvan: Astraxanovka kənd
Tel.79-2-13
Müəllim sayı -17
Şagird sayı -108
18. Əjdər Mahmudov adına Qarabulaq kənd tam orta məktəbi
Direktor: Qarayev Sədrəddin Hümmət oğlu
Ünvan: Qarabulaq kənd
Müəllim sayı -15
Şagird sayı -71
19. Böyük Söyüdlü kənd tam orta məktəbi
Direktor: İbrahimov Cəbrayıl Mikayıl oğlu
Ünvan: Böyük Söyüdlü
Tel.72-2-07
Müəllim sayı -26
Şagird sayı -228
20. Arzu Əliyev adına Padar kənd tam orta məktəbi
Direktor: Mustafayev Fəxrəddin Kamil oğlu
Ünvan: Padar kənd
Tel.73-2-19
Müəllim sayı -43
Şagird sayı -351
21. Elbrus Haşımov adına Dəymədərə kənd tam orta məktəbi
Direktor: Əliyev Yaqub Məmmədəli oğlu
Ünvan: Dəymədərə kənd
Tel.70-3-54
Müəllim sayı -20
Şagird sayı -116
22. Əsabəli Abdulhüseynov adına Sincan kənd tam orta məktəbi
Direktor: Həbibullayev Ələddin Kərim oğlu
Ünvan: Sincan kənd
Tel.68-2-40
Müəllim sayı -29
Şagird sayı -236
23. Əmrah Nəbiyev adına Tərkəş kənd tam orta məktəbi
Direktor: Məcidov Ceyhun Yunus oğlu
Ünvan: Tərkəş kənd
Tel.68-2-79
Müəllim sayı -21
Şagird sayı -169
24. Mollalı kənd tam orta məktəbi
Direktor: Həmidov Gülbala Əşrəf oğlu
Ünvan: Mollalı kənd
Müəllim sayı -16
Şagird sayı -107
25. Xaçmazqışlaq kənd tam orta məktəbi
Direktor: Məmmədov Eldar Seyfi oğlu
Ünvan: Xaçmazqışlaq kənd
Tel.67-7-51
Müəllim sayı -17
Şagird sayı -119
26. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbi
Direktor: Hacıyev Eyvaz Mirhüseyn oğlu
Ünvan: Xaçmaz kənd
Tel.67-2-58
Müəllim sayı -72
Şagird sayı -475
27. Vüqar İbrahimov adına Xaçmaz kənd 2 saylı tam orta məktəbi
Direktor: Ramazanov Əvəz Yaqub oğlu
Ünvan: Xaçmaz kənd
Tel.67-2-04
Müəllim sayı -41
Şagird sayı -349
28. Altay Çiyniyev adına Filfilli kənd tam orta məktəbi
Direktor: Verdiyev Eyvaz Cəlal oğlu
Ünvan: Filfilli kənd
Tel. 75-2-29
Müəllim sayı - 15
Şagird sayı -139

Ümumi orta məktəblər

1. Qarabaldır kənd ümumi orta məktəbi
Direktor: İbrahimova Tamilə Yusif
Ünvan: Qarabaldır kənd
Müəllim sayı -
Yemşənli kənd ümumi orta məktəbi
Direktor: Malıyev Muxtar Valeh
Ünvan: Yemşənli kənd
Tel. 73-4-13
Müəllim sayı -16
Şagird sayı -97
3. Xaçmaz kənd ümumi orta məktəbi
Direktor: Mehralızadə Aydın Həsən
Ünvan: Xaçmaz kənd
Müəllim sayı -17
Şagird sayı -119
4. Malıx ümumi orta məktəbi
Direktor: Şirinov Mikayıl Maarif
Ünvan: Malıx ümumi
Müəllim sayı -10
Şagird sayı -36

İbtidai məktəblər

1. Daşüz ibtidai məktəbi
Direktor: Səfərəliyev Namizəd Cəfər
Ünvan: Daşüz
Müəllim sayı -2
Şagird sayı -10
2. Xalxalqışlaq ibtidai məktəbi
Direktor: Nəbiyeva Güləsər Əlfəddin
Ünvan: Xalxalqışlaq
Müəllim sayı -2
Şagird sayı -13

Məktəbəqədər müəssisələr

1. Şəhər 2 saylı körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Xudiyeva Almaz Firqət
Tel.5-24-30
2. Şəhər 3 saylı körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Ağayeva Dərya Yengibar
Tel.5-23-85
3. Muxas kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Əliyeva Məleykə Muxtar
Tel.60-2-65
4. Bucaq kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Cabbarova Əfsanə Nəbi
Tel.71-3-35
5. Calud kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Ağayeva Sahilə Hacı
Tel.69-2-06
6. Bayan kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Şirinova Rəna Şirin
Tel.61-3-91
7. Qumlaq kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Mahmudova Leyla Vaqif
Tel.62-3-91
8. Şirvanlı kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Salamova Səfurə Xalid qızı
Tel.66-2-93
9. Xalxal kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Nəsibova Zərniyar Murğuz
10. Kərimli kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Məmmədova Gülmayə Seyfəddin
Tel.63-3-06
11. Böyük Söyüdlü kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: İsmayılova Solmaz Seyfəddin
Tel.72-2-14
12. Yaqublu kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Nəsibova Səbirə Əşrəf
Tel.64-3-03
13. Padar kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Məmmədova Mahirə Sabir
Tel.73-2-28
14. Sincan kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Rəşidova Gülüybət Səməd
Tel.68-2-11
15. Xaçmaz kənd 1 №-li körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Mustafayeva Sahibə Bağır
Tel.67-3-07
16. Xaçmaz kənd 2 №li körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Süleymanova Kəmalə Süleyman
Tel.67-6-43
17. Xaçmaz kənd 3 №-li körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Səmədova İradə Məmməd
Tel.67-6-42
18. Yenikənd kənd körpələr evi-uşaq bağçası
Bağçanın müdiri: Əliyeva Ziyafət Mirzəbəy
Tel.64-3-09

Məktəbdənkənar müəssisələr

1. Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzi
Müdir: Kərimova Əsmayə Heydər
Şagird sayı - 525
Müəllim sayı - 22
2. Texniki Yaradıcılıq Mərkəzi
Müdir: İskəndərova Yazgül Nəriman
Şagird sayı - 501
Müəllim sayı - 25
3. Uşaq Gənclər Şahmat Məktəbi
Müdir: Hüseyni Nizami Möhsüm
Şagird sayı - 466
Müəllim sayı - 38
4. Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Müdir: Həmidov Bəhruz Fərrux
Şagird sayı - 622
Müəllim sayı - 42
5. Ekoloji Tərbiyə və Təcrübəçilik Mərkəzi
Müdir: Şəmmədova Elnurə İbrahimxəlil
Şagird sayı - 450
Müəllim sayı - 22

Təltif olunmuş müəllimlər "Əməkdar müəllim" adı ilə

1. Əsədova Məlahət Tofiq qızı - Xaçmazqışlaq kənd tam orta məktəbinin Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimi;
2. Məşədiyev İsmayıl İsbi - H. Babayev adına şəhər 1 saylı tam orta məktəbin direktoru;
3. Verdiyev İmran Allahverdi oğlu - T. Babayev adına Yaqublu kənd tam orta məktəbinin direktoru;
4. Nurməmmədov Rəşid Şirin oğlu - Təhsil Şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi
"Tərəqqi medalı" ilə
1. Quliyeva Təranə Rizvan qızı - H. Babayev adına şəhər 1 saylı tam orta məktəbin biologiya müəllimi
2. Yusifov Telman Şahvələd - A. Əhmədov adına Muxas kənd tam orta məktəbinin riyaziyyat müəllimi;
3. Hacıyev Eyvaz Mirhüseyin oğlu - M. F. Axundov adına Xaçmaz 1 saylı tam orta məktəbin direktoru;
4. Naxçıvanlı Mahir Həbib oğlu - Təhsil Şöbəsinin metodisti
"Qabaqcıl təhsil işçisi döş nişanı" ilə
1. Əhmədova Nərgiz Mustafa qızı - Bayan kənd tam orta məktəbin ingilis dili müəllimi;
2. Cəlilova İmarət Cəlil qızı - E. Abdullayev adına şəhər 2 saylı tam orta məktəbin Azərbaycan dili ədəbiyyatı müəllimi.

 

2011-ci ildə H. Babayev adına Oğuz şəhər 1 saylı orta məktəb Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Cənab İlham Əliyevin sərəncamı ilə "İlin ən yaxşı məktəbi" müsabiqəsinin qalibi olmuşdur.

2011-ci ildə Respublikanın ali məktəblərinə yüksək balla qəbul olunan məzunlarımız.

1. Oğuz şəhər Həbib Babayev adına 1 saylı orta məktəbin şagirdi Əlizadə Zərəngül Nasir qızı 3-cü ixtisas qrupu üzrə 566 balla BDU-nun politologiya ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
2. Xaçmazqışlaq kənd tam orta məktəbinin şagirdi Abdullayeva Mehriban Mərdan qızı 4-cü ixtisas qrupu üzrə 609 balla Azərbaycan Tibb Universitetinin Müalicə işi ixtisasına ödənişli, əyani qəbul olunmuşdur.
3. Vüqar İbrahimov adına Xaçmaz kənd 2 saylı tam orta məktəbin şagirdi Cəbrayılzadə Nərgiz Əlyar qızı 4-cü ixtisas qrupu üzrə 540 balla BDU-nun biologiya ixtisasına BDU-nun Biologiya ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
4. Oğuz şəhər Həbib Babayev adına 1 saylı orta məktəbin şagirdi Əliyev Orxan Xalid oğlu 4-cü ixtisas qrupu üzrə 540 balla Naxçıvan Tibb Universitetinin Müalicə işi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
5. Oğuz şəhər Həbib Babayev adına 1 saylı orta məktəbin şagirdi Əliyeva Elona Həsən qızı 1-ci ixtisas qrupu üzrə 605 balla BDU-nun kimya mühəndisliyi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
6. Oğuz şəhər Həbib Babayev adına 1 saylı orta məktəbin şagirdi Əhmədova Nərgiz Ehsan qızı 2-ci ixtisas qrupu üzrə 667 balla Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası Menecment ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
7. Oğuz şəhər Həbib Babayev adına 1 saylı orta məktəbin şagirdi Qənizadə Sevinc Elşən qızı 4-cü ixtisas qrupu üzrə 650 balla Azərbaycan Tibb Universitetinin Müalicə işi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
8. Bayan kənd tam orta məktəbin şagirdi Şükürov Elxan Faxrəddin oğlu 1-ci ixtisas qrupu üzrə 508 balla ADNA- nın neft qaz mühəndisliyi ixtisasına ödənişli, əyani qəbul olunmuşdur.
9. Emin Abdullayev adına Oğuz şəhər 2 saylı orta məktəbin şagirdi Əsədzadə Seymur İlqar oğlu 2-ci ixtisas qrupu üzrə 532 balla Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
10. Oqtay Xəlilov adına Tayıflı kənd orta məktəbinin şagirdi Həmzəyeva Nuranə İlham qızı 4-cü ixtisas qrupu üzrə 638 balla BDU-nun kimya müəllimliyi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
11. Anar Əfədiyev adına Kərimli kənd tam orta məktəbinin şagirdi Yunuslu Zəhra İdris qızı 1-ci qrup üzrə 559 balla BDU-nun riyaziyyat müəllimliyi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
12. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbin şagirdi Həsənova Xöylət Mehman qızı 3-cü ixtisas qrupu üzrə 585 balla Azərbaycan Dillər Universitetinin Filologiya (ingilis dili və ədəbiyyatı) ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
13. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbin şagirdi Abdurazaklı Xədicə Nizami qızı 4-cü ixtisas qrupu üzrə 624 balla Azərbaycan Tibb Universitetinin Müalicə işi ixtisasına ödənişli, əyani qəbul olunmuşdur.
14. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbin şagirdi Məmmədli Turanə Eyvaz qızı 3-cü ixtisas qrupu üzrə 527 balla Bakı Slavyan Universitetinin jurnalistika ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
15. Anar Əfədiyev adına Kərimli kənd tam orta məktəbinin şagirdi Fikrətzadə Mirəli Xosrov oğlu 1-ci ixtisas qrupu üzrə 598 balla ADNA-nın Kompüter mühəndisliyi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
16. Anar Əfəndiyev adına Kərimli kənd tam orta məktəbinin şagirdi Sabirli Toğrul Rafiq oğlu 2-ci ixtisas qrupu üzrə 521 balla ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
17. Anar Əfəndiyev adına Kərimli kənd tam orta məktəbinin şagirdi Mustafazadə Leyla Ziyafət qızı 1-ci ixtisas qrupu üzrə 505 balla ADNA-nın Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
18. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbin şagirdi Cəbiyev Elgün Seymur oğlu 2-ci ixtisas qrupu üzrə 575 balla ADİU-nun Biznesin idarə edilməsi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
19. Arzu Əliyev adına Padar kənd tam orta məktəbinin şagirdi Əsədova Aytən Sahib qızı 4-cü ixtisas qrupu üzrə 544 balla ADPU-nun Kimya və biologiya ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
20. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbin şagirdi Hacızadə Eşqin Araz oğlu 2-ci qrup üzrə 506 balla ADİU-nun Biznesin idarə edilməsi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
21. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbin şagirdi Rəhimli Orxan Rəşid oğlu 1-ci ixtisas qrupu üzrə 507 balla ADNA-nın Dağ-mədən mühəndisliyi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
22. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbin şagirdi Çələbiyev Azər Rövşən oğlu 1-ci ixtisas qrupu üzrə 619 balla ADNA-nın Kompüter mühəndisliyi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
23. Mirzə Fətəli Axundov adına Xaçmaz kənd 1 saylı tam orta məktəbin şagirdi Bəkirli Nihad Nizami oğlu 1-ci ixtisas qrupu üzrə 576 balla BDU-nun Kompüter elmləri ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
24. Şirvanlı kənd tam orta məktəbinin şagirdi Kərimov Zaur Mayıl oğlu 4-cü ixtisas qrupu üzrə 533 balla "Qafqaz" Kimya müəllimliyi ixtisasına dövlət sifarişinə əyani qəbul olunmuşdur.
Məktəb tikintisi
• Dövlət Proqramı çərçivəsində
Bucaq kənd tam orta məktəb - 2008 -ci il, 260 yerlik
Şəhər 3 saylı məktəb-lisey - 2009- cu il 360 yerlik
Vüqar İbrahimov adına Xaçmaz kənd 2 saylı tam orta məktəbi - 2009-cu il, 360 yerlik
Böyük Söyüdlü kənd tam orta məktəb - 2010-cu il, 360 yerlik
• Heydər Əliyev Fondu hesabına
- Ağasəf Əhmədov adına Muxas kənd tam orta məktəb - 2007, 200 yerlik
- Yaşar Şəfiyev adına Xalxal kənd orta məktəbi - 2009, 100 yerlik
- Zərrab kənd tam orta məktəb - 2008-ci il, 100 yerlik
- Oğuz şəhər 3 saylı tam orta məktəb - 2006-cı il, 240 yerlik
- Maluq kənd ümumi orta məktəb - 2005-ci il, 60 yerlik
2011-ci ildə tikintisi başlamış məktəblər.
Calut kənd tam orta məktəb
Əsabəli Abdulhüseynov adına Sincan kənd tam orta məktəb
Altay Çiyniyev adına Filfilli kənd tam orta məktəb

Təhsil Şöbəsinin müdiri: E. V. Kərimov

Oğuz rayon Peşə məktəbi

Oğuz rayonu Peşə məktəbi Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə 1975-ci ildən fəaliyyətə başlamışdır. Əsas məqsəd Oğuz rayonunun kənd təsərrüfatında fəaliyyət göstərən müəssisələri lazımi kadrlarla təmin etməkdir. Oğuz rayon Peşə məktəbi fəaliyyətə başladığı gündən 2011-ci il tədris ilinə kimi traktorçu- maşinist, qaz qaynağı, ferma mexanizatoru, tütün ustası, xalça toxuyan, heyvanlara baytar xidməti üzrə operator, kompüter üzrə operator, əməliyyatçı mühasib və sair ixtisaslar üzrə 8752 nəfər ixtisaslı kadrlar hazırlamışdır.
Oğuz rayon Peşə məktəbinin direktoru Nəcməddinov Azər Nəcməddin oğludur.
Hal-hazırda Təhsil Nazirliyinin əmri ilə təsdiqlənmiş qrafikə uyğun aşağıdakı ixtisaslar üzrə məktəbə şagird qəbul olunur.
1. Traktorçu- maşinist- 20
2. Kompüter üzrə operator- 20
3. İnşaatda tamamlama işləri üzrə işçi qrupu - 20
4. Barmen bufetçi- ofisant 20
5. Heyvanlara baytar xidməti 20
6. Elektrik sayğaclarının istismarı üzrə elektrik
montyoru və enerji nəzarətçisi qrupu 20
7. Elektrik avadanlıqlarının təmiri üzrə elektrik
montyoru 20
8. Geniş profilli traktorçu-maşinist
təmirçi-çilingər qrupu 20

İxtisaslı kadrların hazırlanması üçün məktəbin lazımi maddi-texniuki bazası vardır.
Oğuz rayon Peşə məktəbində təhsili daha da müasirləşdirmək məqsədi ilə fənn və sinif otaqları yeni tədris ili üçün təmir edilmiş, şagird və müəllim stolları, tədris üçün lazım olam bir sıra avadanlıqlar yenilənmişdir.